Název instituce

Horák a synové, Okrasné školky s.r.o.

Adresa Bystřice pod Hostýnem, Za drahou 1276
Kontaktní web http://www.horak-skolky.cz/
Kontaktní email
Kontaktní telefon/fax Telefon:  +420 573 380 464, Fax:  +420 573 381 360
Komunitní servery
Popis

Již více než osmdesát let patří Okrasné školky v Bystřici pod Hostýnem k předním školkařským firmám v České republice a Evropě vůbec.

I přes to že lokalita není klimaticky nebo půdně nejpříznivější, podařilo se zakladateli firmy panu Antonínu Horákovi vybudovat školkařský závod, jehož věhlas zdaleka překonal jeho generaci. Potomci a následovníci pokračují v tomto, velmi cenném díle až do dnešních dnů. 

Naším hlavním výrobním programem jsou mladé  a polohotové rostliny určené na další dopěstování, nebo hotové rostliny určené pro zahradnickou realizaci nebo přímý prodej přes gardencentra. Rostliny množíme vegetativně řízkováním a roubováním v celkové roční produkci cca půl milionu kusů. 95% námi prodávaných rostlin jsou výhradně vlastní výpěstky, zbylých 5% představuje doplňkový sortimen z rostlin k nimž nejsou podmínky v našich školkách. Hospodaříme na 30 ha ve dvou střediscích. V Bystřici pod Hostýnem je asi 15 ha převážně kontejnerové výroby včetně 3000m2 zasklené plochy. Druhé středisko je na KÚ Radkovy a Dřevohostice kde je soustředěno pěstování ve volné půdě a to především konifer.   

 
Pozice na mapě
Pracovníci
Přidej na TiskPřidej na OblíbenéPřidej na e-mailPřidej na FacebookPřidej na Twitter
 
0.18s